Let your spirit soar.

Léto přeje kruhům v obilí

16.08.2012 20:12

Léto přeje kruhům v obilí

Letní sezóna přináší jako obyčejně úrodu nových kruhů v obilí. Dva agrosymboly se objevily také na Jihlavsku. Nafotil je pilot, který nad místem přelétal. Anglická nabídka je ovšem jako každý rok nepřekonatelná.

 

Jihlavské agrosymboly

Na Jihlavsku byly zaznamenány v obilí hned dva agrosymboly, jeden jednoduchý, druhý složitější. Všiml si jich pilot letadla Filip Zejda. Složitější obrazec se nachází u Bílého Kamene, jednodušší se třemi kruhy je blíže k Vyskytné. Ten se měl objevit na místě v neděli 5. srpna. Pilot dokonce vyzval specialisty, aby je prozkoumali. Což je zajímavý postup, protože tomu bývá naopak. Zpráva o kruzích byla zveřejněna 8. srpna.

 

Piktogramy z Winchestru

Zajímavější a složitější piktogramy tradičně poskytuje Anglie. Například u Cheesefoot Head nedaleko Winchestru v hrabství Hampshire se objevil 9. srpna složitý „vzor na koberec“, jak to pojmenovala jedna uživatelka Facebooku. Oblast je s agrosymboly spojena, jeden, ale zcela odlišný se u Cheesefoot Head objevil již v roce 1993. Současný obrazec připomíná keltské vzory. Jeho poselství můžeme dešifrovat tak, že vše je propojeno a vše je spojeno v Jedno. Někdo tu vidí souvislost s DNA, protože kroužků je 64.

V Anglii se první agrosymboly objevují už v dubnu, začíná to v řepce, později přichází na řadu obilí. Sezona vrcholící v červenci končí až na podzim. Jako materiál klidně poslouží i kukuřice, někde dokonce vznikají symboly i v zimě. Proč si „ufoni“ oblíbili Anglii, těžko říci. Můj osobní názor je tento: Anglie je specifický ostrov se svéráznými lidmi, kteří mají specifický smysl pro humor. Kruhy v obilí jsou zvláštní moderní zábava s mystickými a multidimenzionálními odkazy, podobně jako UFO. Sice se vyskytovaly již v 17. století, ale současná mediální doba jejich prezentaci nahrává. Dříve se o nich mohli lidé dozvědět maximálně v okolí, ti řekli, že je to dílo ďáblovo. A bylo vymalováno. Dnes existují dva tábory interpretů. Jedna skupina věří, že se jedná o mimozemskou záležitost, druhá skupina je považuje za podvrhy, které vyrábějí „fakers“, potměšilí jedinci s prkýnky a provazy, bavící se tím, že oblbují druhé. Otázka je, proč by si nějací pitomci dávali tolik práce s výrobou tak složitých vzorců, jaké se objevují v Anglii?! Nebo se jedná o příslušníky náboženské sekty, kteří se tak snaží navázat kontakt s mimozemšťany poletujícími nad našimi hlavami, případně přivést lidstvo k zamyšlení nad sebou? Taky možné.

 

Zamyšlení nad českými kruhy

Formace 13 kruhů od Bílého Kamene postrádá elegantní symetrii anglických piktogramů, i když se tento typ soustavy větších a menších kruhů v Anglii objevil již před lety. Renomovaný odborník Eckhard Weber ve své knize „Kruhy v obilí“ představuje mnoho symbolů tohoto typu. Jihlavská sestava má celkem 13 větších i menších kruhů, které neleží v jedné přímce, kruhy jsou spojeny širšími pěšinami. Mohly by představovat planety, těch je 8 velkých a 5 trpasličích. Ale formace v obilí vypadá všemožně, jenom nepřipomíná naši sluneční soustavu. Číslice 13 bývá někdy také interpretována jako počet lidských čaker a je pokládána za symbol Boha – 13. čakra je nad hlavou a znamená napojení na božskou dimenzi. Třináct kruhů v jedné linii, které se objevily 13. května 1999 v řepce u Middle Wallop byly interpretovány jako 13 dimenzí. Kruhy od Bílého Kamene vypadají v porovnání s anglickou formací chaoticky, ba amatérsky. Jednodušší piktogram od Vyskytné tvoří 4 kroužky – tři velké a jeden mnohem menší, které jsou propojené jednou spojovací linií.

 

Piktogram, který se podobá složitější formaci u Vyskytné, se objevil v Anglii už v roce 1990. Nicméně byl značně odlišný. Kruhy v Anglii nebyly všechny propojeny jako na Jihlavsku. Weber anglický piktogram z roku 1990 nazval „Kosmický drak“. Podobné, ale jednodušší piktogramy se dříve objevily i v Německu. Podle teorie Joachima Kocha a H-J. Kyborga (autoři knihy Záhadná poselství hvězd) jsou obilné formace projevem kosmické inteligence. Badatelé vysvětlují symboly v obilí takto: kruh znamená hvězdu nebo planetu. Piktogramy vlastně znamenají zprávu – vesmírnou komunikaci mezi pozemšťany a mimozemšťany. Když jejich teorii aplikujeme na Vyskytnou, tak neznámí tvůrci kruhů zde oslovili mimozemšťany, aby se vyjádřili k jejich dotazu. Bohužel zatím netušíme, na co se pozemšťané ptali.

 

Srovnání a pravost

Když se podíváme na historii obilných formací, tak jednoduché propojené sestavy tří kruhů se objevily v Anglii už v roce 1940 a 1960. Od roku 1990 jsou anglické piktogramy čím dál složitější. Z hlediska evoluce kruhů v obilí se proto nabízí vysvětlení, že na Jihlavsku jde o neumělou nápodobu českých tvůrců. Naštěstí nemáme jen fotografie z ptačí perspektivy, ale někteří návštěvníci kruhů již umístili detaily na internet. Je na nich patrné, že obilí není pravidelně polehlé, spirálovitě zatočené jedním směrem. Nicméně některé komentáře tyto agrosymboly považují za pravé. Například autor příspěvku na serveru www.kruhy-v-obili.cz píše: „Již dokonalost záběrů shora potvrzuje pravost těchto obrazců, neboť linie tvořící osy piktogramů jdou zčásti nahoře a zčásti vespod obrazce. Umístění obrazců není náhodné - v Anglii u bílých koní - u nás i v blízkosti bílých skal a kamenů.“ Také známá badatelka Tonička Plíšková, která byla přímo na místě činu, se vyjádřila pro jejich pravost.

zdroj: https://pravdu.cz/kruhy-v-obili/leto-preje-kruhum-v-obili

 

Diskusní téma: Léto přeje kruhům v obilí

Nebyly nalezeny žádné příspěvky.
 

© 2012 Všechna práva vyhrazena.

Vytvořte si www stránky zdarma!Webnode