Let your spirit soar.

Jedenáct největších konspiračních teorií

09.03.2012 12:33

Konspirační teorie jsou fenomén. Naznačují alternativní cesty, ilustrují moderní historii. Můžeme se jim smát, můžeme s nimi nesouhlasit, ale jsou výrazem lidské skepse a zvídavosti, které jsou předpokladem evoluce lidstva.

11. září 2001

S největším teroristickým útokem na USA to mohlo být jinak, než nám vypráví oficiální verze. Co pro to svědčí a co by to znamenalo…

 

 

https://pravdu.cz/konspiracni-teorie/velke-konspiracni-teorie-11-zari-2001

Nový světový řád

Poměrně malá, ale extrémně silná a vlivná skupina kontroluje a manipuluje vlády, průmysl i média po celém světě. Tato mocná skupina chce ovládnout svět a zavést totalitní režim. To je NWO.
 

 

https://pravdu.cz/konspirace/velke-konspiracni-teorie-novy-svetovy-rad-nwo

UFO a mimozemšťané

I když oficiálně převládá názor, že je všechno kolem UFO blamáž, milióny lidí na celém světě věří, že mimozemšťané k nám létají. Někteří fandové stále hledají důkazy o tom, že americká vláda tajně uzavřela dohody s mimozemšťany, aby získala jejich technologie.

 

https://pravdu.cz/konspiracni-teorie/velke-konspiracni-teorie-ufo-a-mimozemstane

HAARP

„Bílá velryba konspiračních teorií“, tak se někdy říká konspiraci HAARP. Podle některých hlasů má tato „mikrovlná trouba na ohřívání ionosféry“ na svědomí manipulaci s počasím, různá zničující zemětřesení, tsunami, hurikány, sucha, ale také ovládání lidské mysli.

 

https://pravdu.cz/haarp/velke-konspiracni-teorie-haarp

Globální oteplování

Konspirační teorie o globálním oteplování spojuje skeptický předpoklad, že pokud vůbec dochází k oteplování planety, tak lidská činnost v tom nehraje hlavní roli. To jenom různé podnikatelské, politické skupiny a vědci zavětřili výhodný kšeft a nástroj manipulace.

 

https://pravdu.cz/konspiracni-teorie/velke-konspiracni-teorie-globalni-oteplovani

Přistání Američanů na Měsíci

Američané na Měsíci vůbec nepřistáli. Všechno je velký podvod! Scény z Měsíce byly natočeny v Hollywoodu. Co je příčinou těchto závažných obvinění?

 

 

https://pravdu.cz/konspiracni-teorie/velke-konspiracni-teorie-pristani-americanu-na-mesici

Usáma bin Ládin

Dobrodružný život nejhledanějšího teroristy světa ukončila 2. 5. 2011 americká speciální jednotka. Avšak některé pochybnosti spojené s tímto údajným superteroristou trvají dál.
 

 

https://pravdu.cz/konspiracni-teorie/velke-konspiracni-teorie-usama-bin-ladin

Atentát na J. F. Kennedyho

Nejoblíbenější americký prezident byl zastřelen. Údajný atentátník byl brzy dopaden, ale zemřel kulkou vraha dříve, než stačil promluvit. Osudný pátek je dodnes zahalen kouřovou clonou. Co se vlastně stalo?

 

https://pravdu.cz/konspirace/velke-konspiracni-teorie-atentat-na-j-f-kennedyho

 

Smrt princezny Diany

Některé okolnosti smrti britské princezny z Wallesu při nešťastném útěku před novináři byly tak podivné, že velmi nahrávaly různým spekulacím, proč bývalá manželka prince Charlese vlastně zemřela. Existují tři hlavní konspirační teorie o její smrti.

 

https://pravdu.cz/konspiracni-teorie/velke-konspiracni-teorie-smrt-princezny-diany

Útok na Pearl Harbor

Oficiální historie prezentuje útok Japonců na Pearl Harbor jako zcela nečekanou agresi zlého nepřítele. Potom přišli autoři teorie spiknutí s obviněním: velení americké armády a tehdejší americký prezident Roosevelt o hrozícím útoku na havajskou základnu věděli, ale záměrně neudělali nic.

 

https://pravdu.cz/konspiracni-teorie/velke-konspiracni-teorie-utok-na-pearl-harbor

Protokoly sionských mudrců

Nejstarší konspirační teorie v této Top 11 vznikla na podnět ruské tajné policie, aby ovlivnilo cara Mikuláše II v jeho vnitřní politice. Dračí setba však byla zaseta a žila dál svým životem v krvavých dějinách 20. století. Ale ani to nebyl její konec… 

 

https://pravdu.cz/konspiracni-teorie/velke-konspiracni-teorie-protokoly-sionskych-mudrcu

 

Nejsme na světě první, kdo sestavil podobný souhrn konspiračních teorií. Naším cílem však bylo nepřesvědčovat vás o jejich pravdě či nepravdě. Snažili jsme se poskytnout vám dostatek informací pro i proti. Udělejte si vlastní názor.

zdroj: https://pravdu.cz/konspiracni-teorie/jedenact-nejvetsich-konspiracnich-teorii

Diskusní téma: Jedenáct největších konspiračních teorií

Datum 29.06.2016
Vložil Beryl
Titulek Pravdu.cz žije, ale jinde

Pravdu.cz - kompletní původní obsah je nyní na adrese internetweek.cz - adresy článků i obrázků jsou stejné, stačí prohodit pravdu - internetweek - prosíme upravit u přebíraných článků

 

© 2012 Všechna práva vyhrazena.

Vytvořte si webové stránky zdarma!Webnode