Let your spirit soar.

Socha Ježíše roní slzy - jde o zázrak?

07.06.2012 21:27

Katolíci věří, že jde o zázrak. Socha Ježíše Krista v indickém velkoměstě Bombaj začala ronit slzy! Ne všichni však věří, že Kristus na kříži opravdu pláče. Jistý skeptik se domnívá, že jde o chybnou vodoinstalaci na záchodech. Nyní mu za rouhačství hrozí tři roky vězení.

Popřel zázrak a teď se za to bude zodpovídat před soudem. Sedal Edamaruku (56) totiž označil vodu kapající ze sochy za výsledek chybné vodoinstalace nebo něčeho podobného. Podle něj tedy nejde o žádné Boží znamení, jak se domnívají mnozí katolíci. Sedal Edamaruku (56), předseda indického racionalistické svazu. 

Davy věřících proudí na západní předměstí Bombaje v naději, že voda je vyléčí. Předseda indického racionalistické svazu ale tvrdí, že jediné co pili, byla prosakující odpadní voda z toalet. A její pití bylo dokonce životu nebezpečné. 

"Jde o případ falešného zázraku. A jakýkoliv falešný zázrak má za cíl získat peníze a moc," myslí si. Náboženští vůdcové se proti jeho výrokům ostře ohradili a tvrdí, že Edamaruku šíří "protikatolické jed" a na základě indického zákona o rouhání proti němu vznesli obvinění, kvůli kterému může jít na několik let do vězení. 

V Indii převažuje mezi náboženstvími hinduismus, spolu s ním zde však existují i ​​mnohé jiné náboženství a praktiky. Cílem Indického racionalistické svazu je v zemi, která zaznamenává rychlý ekonomický růst, postavit vědeckou argumentaci nad pověry. 

Obviněný skeptik už dlouhé roky vyvrací falešné zázraky, a nutno podotknout, že celkem úspěšně. Ze svého obvinění si těžkou hlavu nedělá; považuje jej za příležitost, jak změnit indický zákon proti rouhání. Co si o tom a podobných věcech myslíte Vy?
 
 

Diskusní téma: Socha Ježíše roní slzy - jde o zázrak?

Nebyly nalezeny žádné příspěvky.
 

© 2012 Všechna práva vyhrazena.

Vytvořte si webové stránky zdarma!Webnode